Отборът на Аякс се добра единствено до равенство 2:2 с Хераклес в мач от 21-ия кръг на холандското първенство.

Домакините трябва да бъдат доволни от спечелената точка, тъй като двата гола за Аякс паднаха едва след 70-ата минута на двубоя.

Тимът на Хераклес поведе в резултата още в 12-ата минута след попадение на Рики ван дер Берг. След половин час игра гостите вече имаха преднина от два гола благодарение на точният изстрел  на Шулместер.

През втората част домакините от Аякс увеличиха оборотите, но първият гол във вратата на Хераклес падна двадесет минути преди края. Миралем Сюлеймани намали за 1:2, а шейсет секунди по-късно Луис Суарес от дузпа изравни.

След спечелената точка Аякс събра актив от 42 точки и запази второто си място поне до мача на Твенте, който е с точка по-малко. Хераклес е единадесети в подреждането с 22 точки.