Аякс победи у дома шампиона АЗ Алкмаар с 1:0 в дербито на 19-ия кръг на холандското футболно първенство.

През първата част АЗ имаше по-чисто положения за гол, като пропуски направиха Ари и Давид Мендес да Силва.

Аякс стигна до единственото попадение в мача през второто полувреме. В 64-ата минута Грегори ван дер Вийл се разписа след отлична асистенция на Луис Суарес и донесе победата за "бяло-червените".

Отборът от Алкмаар опита да изравни в минутите до последния съдийски сигнал, но защитата на Аякс не допусна изненада.

Аякс е на трета позиция и изостава с 9 точки след лидера ПСВ Айндховен, който в петък спечели с 3:0 срещу НЕК Ниймеген. АЗ се намира на седма позиция с 28 точки.

Твенте е на второ място с 49, Фейенорд е четвърти с 38 точки. Хераклес е пети с 32 точки.