Аякс ще представя Холандия в Шампионската лига следващия сезон. Амстердамци си извоюваха място в най-комерсиалния футболен турнир, след като се наложиха над АЗ Алкмаар в плейофите на първенството. „Червено-белите” постигнаха класическа победа над АЗ в среща реванш от плейофите и се класират с общ резултат 4:2.

Първото полувреме на двубоя бе скучно и не предложи атрактивен футбол. За сметка на това обаче и трите гола в мача паднаха през втората част. Хейтинга откри головата сметка на домакините в 56-та минута. две след това Донк удвои резултата, като си отбеляза автогол. Габри вкара за 3:0 в последната минута на мача и увенча Аякс с ценен успех.

Столичният тим ще играе в третия кръг на Шампионската лига, докато АЗ трябва да участва в турнира за Купата на УЕФА.