Аякс се завърна на върха във временното подреждане в Холандия след победа с 4:2 над Рода.

Домакините поведоха в резултата в 22-ата минута, когато нападателят Клаас Хунтелаар отбеляза 11-то си попадение за сезон. Гостите от Рода успяха да се върнат в мача с гол на Роланд Лемах в 38-ата минута на двубоя. Непосредствено преди края на първата част, Аякс все пак възстанови преднината си чрез Луис Суарес, който бе точен с глава след центриране на Алберт Луке.

През второто полувреме паднаха още три гола. Веднага след подновяването на играта, самият Луке реализира за 3:1, а Хадур от гостите върна едно попадение. Крайният резултат бе оформен в 90-ата минута от влезлия като смяна Денис Ромедал.

Десет минути преди края на мача Хунтелаар пропусна да увеличи головата си сметка, след като не бе точен от бялата точка.

В друг мач днес Фейеноорд се наложи с 2:0 над Де Граафшап. Головете отбелязаха Де Гузман и Рой Макай.

На върха в подреждането Аякс и Фейеноорд имат равен брой точки – 24, но тимът от Амстердам е с по-добра голова разлика. Следва тимът на ПСВ с точка по-малко.