Аякс Амстердам записа поредна победа в холандската Ередивизие, след като се наложи над НАК Бреда с 2:0 в среща от 32-ия кръг на първенството.

Перес откри резултата още в 18-та минута на мача, след като се разписа от дузпа. В 64-та минута Бабел оформи крайното 2:0.

В другата среща от кръга Спарта и Утрехт не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1. Робертс отбеляза в 25-та минута и даде преднина на домакините от Ротердам. В 68-та обаче Джордж изравни за Утрехт.

След успеха си днес Аякс се изкачи на първа позиция с 69 точки. ПСВ е на второ място в подреждането с 68, а АЗ Алкмаар е трети с 66. Утре и в неделя предстоят останалите мачове от кръга в холандското първенство. "Филипсите" домакинстват на Твенте и могат още утре да си върнат лидерската позиция.