Холандският гранд Аякс не успя да победи Екселсиор Ротердам и завърши 2:2 у дома в среща от 25-я кръг на местната Ередивизие. Завърналият се в родината си през зимната пауза Едгар Давидс откри резултата в 19-та минута на срещата.

Последваха два бързи гола на гостите от Ротердам, които са в дъното на класирането. В 25-та минута вкара Слори, а Роджер направи 1:2 пет по-късно.

Крайният резултат бе оформен отново през първото полувреме, когато голмайсторът на Аякс Клаас Ян Хунтелаар се разписа за равенството.

Въпреки усилията на амстердамския тим през цялата втора част на мача, гостите успяха да измъкнат ценна точка от „Амстердам Арина”.

За разлика от Аякс, Фейенорд нямаше проблеми и победи с 2:0 Утрехт.

В най-оспорвания мач от деня Хееренвеен загуби от прогресиращия Твенте с 1:2.

В класирането води ПСВ Айндховен с 60 точки, пред Аякс с 55 и АЗ Алкмаар с 54 точки. В дъното на таблицата са Екселсиор, Валвийк и Ден Хааг.