Аякс загуби ценни точки в борбата за титлата, след като допусна равенство 2:2 срещу гостуващия Твенте в среща от 17-ия кръг на холандското първенство.

Клаас Ян Хунтелаар на два пъти извеждаше Аякс в резултата, но гостите се добраха до точката с голове на Стайн Хайсегемс и на Блейз Н'Куфо, който се разписа във втората минута на даденото от съдията продължение и попари зрителите на „Амстердам Арина”.

Аякс е на трето място в класирането на 3 точки след лидера Фейенорд и на точка след втория ПСВ Айндховен.

Рода се поздрави със заслужена победа с 1:0 срещу Хееренвеен в друга среща от кръга. Шейх Тиоте отбеляза единствения гол в мача още в първата минута, а гостите от Хееренвеен играха с човек по-малко половин час след червен картон на Мишел Бройер.