Отборът на Аякс Амстердам срази Фейенорд Ротердам с класическото 3:0 в дерби мача от 23-я кръг на холандската Ередивизие.

Още в 8-ата минута Аякс вкара първото попадение в мача, а негов автор бе Хейтинга, който изправи на крака публиката на "Амстердам Арина". В края на полувремето пък нападателят Клаас Ян Хунтелаар покачи на 2:0.

През втората част гостите се опитаха да се върнат в мача, но така и не им се удаваше да отбележат гол. Крайното и класическо 3:0 бе оформено в последната 90-а минута, когато холандският национал Хунтелаар реализира второто си попадение в мача. След този мача Аякс се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 44 точки, докато Фейнорд заема 4-та позиция с 41 точки.