Холандският гранд Аякс допусна малко очаквана издънка в 1/8-финалите за Купата на страната. Наставникът Петер Бош реши да даде почивка на редица титуляри за сблъсъка с втородивизионния Камбуур и това доведе до загуба с 1:2 и отпадане от турнира.

Страхотен мач за сочените в аутсайдери сблъсъка направи 32-годишният нападател Мартайн Барто. Опитният голаджия вкара и двете попадения за своя тим и така имаше основна заслуга за престижната победа.

Барто попари Аякс още в 20-ата минута, когато се възползва от чудесна асистенция на Худфраад и откри резултатат. Макар на Камбуур да му се наложи да направи принудителна смяна скоро след попадението, второто дойде в 39-ата минута. Отново Барто беше на точното място и в правилния миг, за да оползотвори подаването на Ван де Стреек.

След паузата Петер Бош реагира и набързо пусна някои основни фигури като Амин Юнес, Каспер Долберг и Ласе Шьоне. В 67-ата Аякс намали резултата чрез Пеле Клемент, но за повече нямаше сили.