Непретенциозният Цволе спечели втори трофей в рамките на два месеца, след  като днес победи Аякс с 1:0 и добави Суперкупата на Холандия.  Това е втора сензационна победа на този тим над гранда от Амстердам.

Този път успехът не беше толкова изразителен, както беше през април, когато размаза с 5:1 най-титулувания отбор в страната на финала за  Купата на Холандия.

Днес Цволе оформи първи местен дубъл след победния гол на  Стефан Нейланд в 54-ата минута.

Феновете на Аякс, които по време на въпросния финал прекъснаха играта с хвърлени фойерверки на  игрището, този път не спряха да освиркват играчите си през  цялото време.

През първото полувреме Аякс имаше сериозно надмощие, но така и не успя да вкара гол на доста по-скромните си съперници. След попадението на Нейланд амстердамският гранд така и не успя да си подреди  играта./БТА