Аякс Амстердам победи с 3:1 Де Граафшап като домакин в мач от 30-ия кръг на холандския шампионат и вече е много близо до титлата.

Аякс води с 6 точки пред АЗ Алкмаар и Фейенорд. На цели 7 точки зад лидера са вече отборите на Николай Михайлов и Станислав Манолев – Твенте и ПСВ Айндховен, а до края на сезона има само още 4 кръга.

Тимът на Франк Де Бур си осигури успеха пред 52 107 зрители на Амстердам Арена още през първото полувреме, след като дръпна с 3:0 с два гола на Дерк Буритгер и един на Кристиан Ериксен. Гостите вкараха единственото си попадение секунди преди почивката чрез Михаел Де Леюв.

Де Граафшап е предпоследен в класирането на само точка пред последния Екселсиор. През този сезон в Ередивизие обаче директно отпада само последния, а двата отбора над него играят плейоф за спасение.