Отборът на Аякс Амстердам остава лидер в холандската Ередевизие, след като завърши 2:2 като гост в дербито с Фейнорд Ротердам.

В един изключително стойностен двубой двата холандски гранда не можаха да се победят, но предложиха истинско зрелище и 4 попадения за зрителите.

В 29-минута Джовани ван Бронкхорст изведе домакините от Ротердам напред в резултата за 1:0, но Денис Ромедал възстанови равенството с гол в 54-ата минута. Аякс дръпна с 2:1 в 67-ата минута, когато точен бе Йонг.

В 73-ата минута Лусиус от Фейнорд изпусна дузпа, но само минутка по-късно Гузман успя да изравни за 2:2 и да оформи крайният резултат.

Така и Аякс и Фейнорд продължават да са начело във временното класиране с еднакъв актив от точки, но тима от Амстердам е на първото място благодарение на по-добрата си голова разлика.