Аякс спечели Суперкупата на Холандия за трета поредна година, като победи ПСВ Айндховен с 1:0. И в трите случая двата отбора спорят за трофея.

Габри отбеляза единственото попадение в 43-та минута, след асистенция на Клаас-Ян Хунтелаар.

Аякс имаше няколко възможности дори да увеличи аванса си, но Хунтелаар пропусна от чиста позиция в 62-та минута, а дебютиращият за столичани Денис Ромедал удари греда в 75-та.

Отман Бакал пропиля най-изгодната ситуация за ПСВ през първото полувреме, но ударът му с глава мина покрай страничния стълб.

Трофеят носи името на легендарния холандски футболист и треньор Йохан Кройф от 1996 година насам.

Следващата сряда Аякс среща Славия Прага в Шампионската лига. ПСВ започва защитата на титлата си на 19 август срещу Хераклес, докато първият мач на Аякс за първенството е срещу новака Де Граафшап.