Аякс разгроми с 6:1 АЗ Алкмаар у дома и се изкачи на второ място в класирането на Ередивизи. Гостите поведоха с гол на бразилеца Ари още в 5-та минута, но в края на първото полувреме останаха с 10 души на терена след червен картон на холандския национал Деми де Зеув, който спря с ръка топката на голлинията.

Завърналият се в Аякс - Кенет Перес превърна дузпата в гол и даде аванс от 2:1 в полза на домакините още в 44-ата минута.

Останалите попадения за отбора от Амстердам бяха дело на Ян Вертонген, Кенеди Бакиркоглу, Леонардо и Клаас-Ян Хунтелаар, който се разписа на два пъти. Хунтелаар е лидер при голмайсторите с 18 гола.

Аякс, Фейенорд и Грьонинген, които делят второто място в класирането, имат по 36 точки, с 3 по-малко от лидера ПСВ Айндховен.