Аякс премина като на парад пред Ротердам, и разби с 4:1 като гост Фейенорд, за да триумфира за 18-ти път в историята си Купата на Холандия. Както и в първата среща в Амстердам, Аякс доминираше, и с общия резултат от двата мача 6:1 не остави съмнения в класата си.

Купата е малко утешение за тима на Мартин Йол, който през миналата седмица не успя да спечели титлата. Аякс финишира сезона със серия от 22 мача без загуба в Холандия, както за първенството, така и за Купата.

След като реализира и двете попадения в първата среща, Сим Де Йонг вкара още две и днес на реванша. Резултатът бе открит от голмайстора на тима и на целия холандски шампионат Луис Суарес още в четвъртата минута. Де Йонг покачи на 2:0 в 64-та, преди Йон Дал Томасон да върне един гол в 72-та.

Пет минути по-късно обаче отново Сим Де Йонг прекрати всякакви съмнения с четвъртото си попадение в двата финални мача, а отново Луис Суарес сложи точка на спора в 82-та минута.