И във втория кръг на холандската Ередивизие Аякс и Фейенорд продължават да мачкат противниците си.

Аякс разгроми у дома Хееренвеен с 4:1 и се укрепи на първото място с актив от шест точки от два мач и впечатляваща голова разлика от 12:2.

Сърбинът Миралем Сюлеймани изведе гостите напред с попадение в 27-мата минута, но тима от Амстердам обърна резултата до 2:1 в последните минути на първото полувреме с голове на уругваеца Луис Суарес и белгиеца Томас Вермаелен. След почивката още за Аякс се разписа Роберт Шилдер, а Суарес оформи крайното 4:1 с второто си попадение.

Фейенорд разби с 5:0 НАК Бреда на своя Де Кюип и излезе втори с шест точки и 8:0 отбелязани голове в два мача, изпреварвайки ПСВ Айндховен, който има същия точков актив и голова разлика 7:0.

Точни за тима от Ротердам бяха Рой Макай, Рон Влаар, канадецът Йонатан Де Гузман и турчинът Нури Сахин на два пъти.