АЗ Алкмаар и Аякс Амстердам стъпиха накриво в първите плейофни срещи за класиране в Шампионската лига от холандското футболно първенство.

Амстердамци загубиха с 0:1 като гости на Хееренвеен. Единственото попадение в срещата бе дело на Нилсон в 18-та минута.

АЗ Алкмаар не успя да победи Твенте. Мачът завърши при равенство 1:1. Циомер даде преднина на третите в класирането, като се разписа в 13-та минута. Бакирчоглу обаче изравни в 48-та.

Мачовете-реванши ще се състоят на 13 май.

Отборите на Утрехт и Рода Керкраде също не излъчиха победител в своя плейоф за място в турнира за Купата на УЕФА. 90 минути не бяха достатъчни на двата тима да си вкарат гол и последният съдийски сигнал дойде при нулево равенство. Реваншът е в събота. Утре пък ще се състои другият двубой за участие в УЕФА между отборите на Грьонинген и Фейенорд.

В първата плейофна среща за турнира на Интертото Витес се наложи с 3:2 над НАК Бреда, като реваншът е на 12 май. Спарта и НЕК Ниймеген играят утре.