Отборът на Аякс победи с 2:1 като гост тима на Грьонинген и по този начин запази интригата в шампионата за последния ктъг на надпреварата.

Двубоят между двата тима трябваше да се играе през уикенда, но бе отложен заради безредици по трибуните.

Аякс поведе в резултата в 18-ата минута след попадение на Линдгрен. Домакините възстановиха статуквото на терена чрез Кахаис, който изравни преди почивката. Победното попадение за гостите падна в 66-ата минута и бе дело на уругваеца Луис Суарес.

След победата на тима от Амстердам разликата на върха в подреждането остана три точки. Лидерът ПСВ Айндховен има нужда от една точка, за да си осигури титлата в Холандия през уикенда. Ако тимът загуби, а в същото време Аякс запише успех, столичани ще триумфират благодарение на по-добрата си голова разлика.

В последния кръг на първенството ПСВ се изправя срещу Витес, докато Аякс ще играе срещу Хераклес.