Адриано реализира хеттрик при победата на неговия Фламенго с 5:3 срещу Флуминензе в дербито на шампионата по футбол на щата Рио де Жанейро в Бразилия. Флуминензе поведе с 2:0 още след първия половин час с голове на Андре и аржентинеца Дарио Конка. Адриано върна едно попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жуан. Защитникът Касио се разписа след разбъркване в наказателното поле и отново даде аванс от два гола за ФЛУ.

През второто полувреме Фламенго излезе преобразен и до 54-ата минута резултатът вече бе равен. Точни бяха Вагнер Лов и полузащитникът Клеберсон.

Адриано, голмайстор на първенството на Бразилия за 2009 година, вкара още два гола и донесе победата на ФЛА с 5:3. Осем минути преди края нападателят се възползва от центриране на Винисиус Пачеко, а в добавеното време оформи успеха с два гола разлика за своя отбор.

От 63-ата минута Фламенго игра с човек по-малко заради червен картон на Алваро.

"Ние сме футболисти от висока класа. Надяваме се всеки от нас да попадне в състава на Бразилия за световното първенство", коментира Адриано.