73-годишен израелски вратар постави рекорд в професионалния футбол. Исак Хайк нарече постижението си „не само повод за гордост за мен, но и за израелския спорт като цяло”.

Хайк постави рекорд с участието си в мача на своя Ирони Ор Йехуда срещу Макаби Рамат Ган, а освен това игра пълни 90 минути. Той става най-възрастният човек в професионалния футбол. Освен това е с цели 20 години по-възрастен от предишния носител на рекорда -  Робърт Кармона от Уругвай.

Синът на Хайк – Моше, който е на 36, гледа своя баща от трибуните и нарече постижението му „невероятно”.

„Уморявах се по-бързо от него”, казва Моше Хайк за моментите, в които е играл футбол с баща си.

Ирони Ор Йехуда загуби с 1:5, но Исак Хайк направи няколко чудесни спасявания.  Двубоят бе от израелската четвърта дивизия.

Хайк е роден в Ирак, но семейството ме се мести в Израел, когато е само на 4 години. Исак Хайк ще навърши 74 години тази седмица, но казва, че няма намерение да забавя темпото.

„Готов съм за друг мач”, заяви вратарят-рекордьор.