След изиграването тази нощ на последния мач от Група А на Копа Америка 2011 – победата на домакина Аржентина с 3:0 над Коста Рика, сметките за това кой ще се класира за директните елиминации станаха малко по-ясни.

Както е известно, на 1/4-финалите продължават първите два тима от трите потока, както и двата най-добри от третите отбори в групите.

Вече са ясни 5 от общо 8-те състава, които със сигурност ще играят на четвъртфиналите, като това са Колумбия, Аржентина, Венецуела, Чили и Перу. Боливия вече отпадна, а останалите 6 тима ще се борят за последните 3 места в следващата фаза.

С убедителната победа с 3:0 над Коста Рика тази сутрин, Аржентина от своя страна направи сериозна услуга на другите два фаворита в надпреварата - Бразилия и Уругвай, които още висят за четвъртфиналите.

Трите гола влошиха много головата разлика на Коста Рика, който завърши трети в Група А с 3 точки, две вкарани попадения и четири получени. Така головата им разлика е минус 2, докато кръг преди края Бразилия и Уругвай, които може да са трети в други две групи, имат 2 точки и голова разлика 0. Това означава, че дори и при хикс в последната си среща селесао и урусите ще се класират за сметка на Коста Рика, тъй като също като тях ще имат 3 точки, но ще са с по-добра голова разлика.

Единственият шанс на Коста Рика да продължи напред е в Група B лидерът Венецуела да бие Парагвай и така, който и да бъде трети в потока, ще има само 2 точки. Който и да е трети в Група C, със сигурност ще бъде с по-добри показатели от Коста Рика, тъй като ще има минимум 3 точки и по-добра голова разлика от минус 2, и ще се класира за 1/4-финалите.

При така създалата се ситуация Бразилия ще продължи напред при победа или равенство срещу Еквадор, като ще завърши на 1-о, 2-о или 3-о място в Група B и от това ще зависи с кой ще играе на полуфиналите. При първенство в потока Селесао ще играе срещу Коста Рика или 3-ия отбор от Група C (който от двата е с по-добри показатели). Ако е на 2-а позиция, Бразилия ще срещне победителя от Група C, a при трето място ще играе с Колумбия.

На четвъртфиналите пък Аржентина ще играе с втория от Група C – Чили, Перу или Уругвай.

:
Парагвай – Венецуела (четвъртък, 01:15 часа)
Бразилия – Еквадор (четвъртък, 03:45 часа)

ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ:
(1) Колумбия – Най-добрият трети отбор 1 (16 юли, 22:00 часа)
(2) Аржентина – Вторият в Група C (17 юли, 01:15 часа)
(3) Първият в Група B – Най-добрият трети отбор 2 (17 юли, 22:00 часа)
(4)Първият в Група C – Вторият в Група B (18 юли, 01:15 часа)

ПОЛУФИНАЛИТЕ:
Победителят от четвъртфинал (1) - Победителят от четвъртфинал (2) (20 юли, 03:45 часа)

ФИНАЛ – 24 юли, 22:00 часа