Двубоят от 6-ия кръг на турското първенство между тимовете на Фенербахче и Бешикташ ще се запомни не толкова с победата на домакините с 2:1, колкото с 5-те червени картона показани от главния съдия Али Палабююк.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута след точно изпълнена дузпа, в 43-ата минута Куарешма беше изгонен след като за две минути получи два жълти картона, но в края на първата част двата тима останаха с по 10 човека, след като и Нето от Фенербахче напусна терена с червен картон.

В края на двубоя за втори жълт картон беше изгонен и Хътчинсън от Бешикташ, Винсент Янсен се разписа от дузпа за 2:0, а Райън Бабел намали в 86-ата за 2:1.

Кьойбаши от домакините и Йозукуп от гостите също бяха изгонени в 88-ата и 90-ата минута и така общо червените картона станаха 5.

След успеха "фенерите" са на 3-ото място с 11 точки, а Бешикташ е втори с 13. Лидер е Галатарасай.