Швейцария – Испания ще е финалът на Европейското първенство за младежи до 21 години. И двата полуфинала завършиха с продължения, като в първия испанците надделяха с 3:1 над Беларус след 1:1 в редовното време.

Вторият сблъсък бе не по-малко вълнуващ, като за 90 минути Швейцария и Чехия не си вкараха гол. Въпреки очакванията за швейцарско надмощие, чехите играха много стабилно и се отбраняваха много добре, за да задържат шансовете си цели 114 минути.

Именно в 114-та минута Адмир Мехмеди се превърна в големия герой за Швейцария, след като реализира страхотен гол от 25 метра, който вратарят на Чехия успя да докосне, но не и да спре да влети в мрежата му.

Ксердан Шакири имаше най-чистата възможност преди това да донесе успеха на швейцарците, когато нацели греда.

Това е четвърта поредна победа за тима от страната на часовниците и шоколадите на турнира в Дания. Вацлав Крадлец можеше да открадне щастието на швейцарците, но в последните секунди от продълженията стреля с глава на сантиметри покрай вратата.

За Чехия ще си остане утешителната награда – олимпийска виза, при победа над Беларус в мача за третото място в събота.

За Швейцария това е историческо първо участие на финал на Европейско първенство по футбол за младежи.