Втори отбор от Чемпиъншип достигна до полуфиналната фаза на Карлинг Къп, след като Дарби Каунти доста драматично достигна до минимална победа с 1:0 като гост на Сток Сити.

Домакините отбелязаха гол в 36-та минута, след като Рикард Кресуел подаде с ръка към Рикардо Фулър, който прати топката в мрежата, но съдиите съвсем логично отмениха попадението.

През второто полувреме пред футболистите на Сток се откриха още възможности за гол, но те бяха пропилени от Фулър и Сидибе.

Доста изненадващо гостите от Дарби стигнаха до правото да изпълнят наказателен удар в 90-та минута, когато Анди Грифин игра с ръка в наказателното поле на Сток Сити и съдията Роб Стайлс свири дузпа за „овните”. Точен от бялата точка бе Нейтън Елингтън, който класира отбора си за полуфиналите на Карлинг Къп.