Грозна сцена през второто полувреме беляза жежкото дерби на Чемпиъншип между Шефийлд Уензди и Лийдс, завършило 1:1.

Фен на Лийдс удари в лицето вратаря на домакините Крис Къркланд, и въпреки че стражът се завърна в игра след като получи медицинска помощ, моментът се запечата в и без това неприятната история на Хилсбъро.

Джей Ботройд откри в последната минута на първото полувреме в полза на Шефийлд, а Майкъл Тонги изравни в 77-та. Точно тогава се случи и въпросният инцидент (GIF снимка).

Къркланд не се стресна при вида на нахлулия фен, очевидно очаквайки друго отношение, но вместо това ултрасът го зашлеви брутално през лицето.

Очаква се веднага да започне разследване срещу фена на Лийдс, като се говори дори и за отнемане на точки от актива на отбора.

Над 5000 фена на Лийдс бяха в Шефийлд за двубоя.