Националният тим на Англия постигна втора победа под ръководството на новия си селекционер Рой Ходжсън. В последна проверка преди началото на Европейското първенство, Англия надделя с минималното 1:0 над Белгия на стадион „Уембли“ в Лондон. Това бе първи мач за Ходжсън пред родна публика. Преди няколко дни „трите лъва“ записаха успех със същия резултат при визитата си в Осло на Норвегия.

Единствения гол в срещата реализира нападателят на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек, който вкара първото си попадение за мъжкия тим на своята страна. Той бе точен в 36-ата минута, когато капитанът Стивън Джерард открадна топката от противников футболист, тя попадна в Ашли Йънг, а крилото на Юнайтед изведе по прекрасен начин Уелбек. Останал сам срещу белгийския страж, Уелбек стреля хладнокръвно, прехвърляйки го за 1:0.

През второто полувреме двата тима предложиха по-динамичен футбол, а положенията пред двете врати бяха значително повече. В последните десет минути на срещата, гостите от Белгия имаха отлична възможност да изравнят, но гредата се оказа верен помощник на Джо Харт. Джърмейн Дефоу също удари десния страничен стълб на белгийската врата.

Така Рой Ходжсън стана първият селекционер на Англия след Стив Макларън, който записва две победи в първите си два мача начало на тима.

Двубоят с Белгия бе и генерална репетиция за „трите лъва“ преди началото на първенството на Стария континент. Първият мач на Англия на финалите на Евро 2012 е срещу тима на Франция на 11 юни. Другите два тима в групата са домакинът Украйна и Швеция.