С две късни попадения Нюкасъл победи на свой терен Ливърпул с 3:1 в двубой от 17-ия кръг на Висшата лига.

Мачът срещу мърсисайдците бе дебютен за новия мениджър на свраките Алън Пардю, който успя да зарадва феновете на Сейнт Джемсис Парк, които са изключително недоволни от смяната на Крис Хютън с Пардю.

Кевин Нолан откри Нюкасъл в 15-ата минута с удар отблизо и големи съмнения, че е бил в засада, а гостите изравниха в 50-ата с попадение на Дирк Кайт.

Черно-белите показаха по-голямо желание за успех и стигнаха до победата в 80-ата минута с гол на скандалджията Джоуи Бартън, който направи 2:1, преди Андрю Керъл да вкара третото попадение за свраките в последните секунди на мача.

Така Нюкасъл се изкачи на осмото място в класирането, от което измести именно състава на Ливърпул. Двата състава са с по 22 точки от 17 срещи, но съставът на Рой Ходжсън е с по-лоша голова разлика.