Отборът на Манчестър Сити победи с 3:1 Уест Хем, за да се изравни по точки с лидера в Премиършип Арсенал, като единствено головата разлика оставя лондончани на първото място в класирането.

В срещата от 17-ия кръг на Премиършип очаквано по-активни бяха гостите от Манчестър, които откриха резултата в 30-та минута. Гарет Бари пусна пас към Яя Туре в наказателното поле, а бившият играч на Барселона "разстреля" Грийн с мощен удар.

Доминацията на Сити продължи до почивката, но след това домакините постепенно изравниха играта. Автогол на Робърт Грийн обаче сложи край на техните надежди за спечелването на някакви точки от тази среща.

Адам Джонсън пък оформи класическото 3:0 в 80-та минута. Томкинс обаче върна едно попадение в края, за да направи загубата по-почетна за Уест Хем.

Така Сити вече има 32 точки, колкото и лидера Арсенал, докато Уест Хем остава последен в класирането.

Блекпул пък излъга с 1:0 като гост Стоук Сити. Кембъл вкара единственото попадение в срещата в 48-та минута.

Емил Хески и Стюарт Даунинг донесоха успеха с 2:1 на Астън Вила над Уест Бромич. За гостите пък точен бе Паул Шарнър.

Срещите Евертън - Уигън и Фулъм - Съндърланд завършиха без голове - 0:0.