Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Карлинг Къп, след като победи с 1:0 като гост Арсенал.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, а Арсенал създаде по-интересните положения и се наложи на няколко пъти Панталеймон да спасява.

В края на първата част гостите направиха няколко опасни контраатаки, но те не завършиха с гол.

Второто полувреме започна с натиск на Арсенал. Алекс Чембърлейн на два пъти се оказа в добри позиции, но пропусна да се разпише.

В края мачът стана двуостър и двата тима заложиха на бързи атаки. На няколко пъти Жервиньо и Аршавин изпробваха рефлекса на Панталеймон, но той се показа като достоен заместник на Джо Харт.

В 84-та минута Дзеко открадна топката в своята половина и с пас напред намери Адам Джонсън, който без забавяне изведе Серхио Агуеро сам срещу Фабиански. Аржентинският нападател без забавяне прати в долния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакъв шанс на Лукаш Фабиански.

Това е първа победа за Манчестър Сити като гост на Арсенал от 36 години насам.

Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Карлинг Къп заедно с отборите на Кардиф и Ливърпул.

Последният четвъртфинален мач от програмата на Карлинг Къп противопоставя отборите на Манчестър Юнайтед и Кристъл Палас на „Олд Трафорд”.

szólj hozzá: Ars 0-1 Mac