Ливърпул спечели градското дерби срещу Евертън след победа с 2:0 на „Гудисън Парк” с голове на Анди Керъл и Луис Суарес.

Футболистите на Кени Далглиш играха почти цял мач с човек повече, но въпреки това победата им дойде доста трудно с попадения в последните 20 минути на двубоя.

Още в 23-а минута Джак Родуел направи задачата на Ливърпул доста по-лесна, след като получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Луис Суарес.

Отново Суарес бе фаулиран в 44-а минута в наказателното поле, с което спечели дузпа за своя отбор. Зад топката застана Дирк Каут, но неговият удар бе спасен от Тим Хауърд.

В 72-а минута натискът на символичните гости най-сетне до попадение. Хосе Енрике проби по лявото крило и добре намери Анди Керъл, който от средата на наказателното поле без проблеми насочи топката в долния десен ъгъл за 1:0.

В 82-а минута Луис Суарес оформи крайното 2:0, след като се пребори за топката със Силвен Дистен с известна доза шанс и вкара топката във вратата на Хауърд.

В класирането Ливърпул е 4-и с 13 точки, а Евертън остана на 11-о място със 7.

szólj hozzá: E0-2L