Настоящият носител на Купата на Лигата Ливърпул продължава защитата на трофея, след като постигна изключително трудна победа с 2:1 при гостуването на Уест Бромич Албиън.

Габриел Тамаш се възползва от грешка на вратаря на мърсисайдци Брад Джоунс и откри резултата още в 3-та минута – 1:0.

Постепенно играчите на Ливърпул изравниха играта. В 17-та минута Нури Сахин отправи далечен удар по посока на вратата на Уест Бромич, а Бен Фостър не се представи добре и топката мина под пложна му за 1:1. Това бе първият гол за турския национал с екипа на Ливърпул.

До края на полувремето играчите на Ливърпул изпуснаха още няколко добри възможности да обърнат напълно развоя на срещата.

През второто полувреме резултатът вървеше при 1:1, но в 82-та минута Нури Сахин отбеляза своя втори гол в срещата за 1:2 и по този начин класира мърсисайдци за следващата фаза на турнира.

szólj hozzá: West Bromwich vs Liverpool 1:0 Tamas
szólj hozzá: West Bromwich vs Liverpool 1:1 Nuri Sahin
szólj hozzá: West Bromwich vs Liverpool 1:2 Nuri Sahin