Втородивизионният Кроули Таун отпадна от петия кръг на турнира за Футболната асоциация на Англия, след като допусна загуба с 0:2 от елитния Стоук Сити. Домакините от едноименния град не успяха да надскочат себе си, въпреки че повече от 70 минути играха с човек повече на терена. Още в 17-ата минута на срещата, която се игра на препълнения „Броудфийлд Стейдиъм“, Рори Делап бе изгонен с директен червен картон за остро влизане в краката на противников състезател.

Три минути преди края на първото полувреме гостите стигнаха до дузпа, която Уолтърс превърна в гол. На телевизионните повторения обаче се видя, че решението на главния рефер на мача бе доста пресилено.

През втората част таранът Питър Крауч оформи крайното 2:0, с което прати своя тим на четвъртфиналите в турнира. Въпреки загубата на Кроули, домакините имаха своите шансове, но липсата на самочувствие пред гола си каза думата.

По-късно днес Стивънидж посреща Тотнъм, докато Ливърпул е домакин на Брайтън.

szólj hozzá: Crawley 0 Stoke 2 Goals