Саутхемптън победи Евертън с 2:0 в интересен мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Автоголове на Алкарас в 1-ата и Коулмън в 31-ата минута пронизаха Тим Хауърд.

Още в първата минута Лалана центрира от левия фланг по нападението на домакините, а Алкарас в опита си да избие в корнер си заби ефектен автогол.

Евертън тръгна да връща попадението, но се стигна до 31-ата минута. Тогава Клайн центрира от дясното крило, а Коулмън с глава направи безпомощен съотборника си Тим Хауърд за втори път в двубоя.

Саутхемптън продължи да атакува, но Хауърд предотврати нови голове във вратата си до почивката.

В 52-ата минута Нейсмит стреля от 25 метра, но от бранител на домакините топката излезе в корнер.

Малко по-късно Лалана пробва мерника си, но не сполучи да отбележи. В 62-ата минута Лион Озмън получи жълт картон за симялация. Футболистът на "карамелите" падна в наказателното поле след съприкосновение с Ловрен, но вместо дузпа получи картон.

Две минути по-късно Лукаку стреля точно в ръцете на Боруц. Евертън игра доста атакуващо през това второ полувреме, но така и не успя да матира нито веднъж Боруц.

В класирането "карамелите" запазиха 5-ото място с 69 точки, а Саутхемптън са 8-ми с 52.