Челси победи Манчестър Юнайтед с 3:1 в едно от най-големите дербита в Англия. Хеттрик на Самуел Ето'о реши победителя в мача от 22-рия кръг на Премиършип.

Камерунецът бе над всички на „Стамфорд Бридж“ и доказа, че изборът на Жозе Моуриньо да започне мача с него вместо с Фернандо Торес е бил напълно правилен. „Сините“ от Лондон показаха страхотна ефективност пред гола и заслужено стигнаха до победата срещу своя съперник, който пък записа седма загуба от началото на сезона и продължи колебливото си представяне под ръководството на Дейвид Мойс.

Мачът започна с лек превес на Юнайтед като във 2-а минута Ашли Йънг отправи опасен удар, който обаче бе спасен от Петър Чех. Челси обаче бе отборът, който се възползва от едно от първите си положения.

В 17-а минута Ето'о пое топката отдясно, камерунецът бе оставен да навлезе по-централно към вратата и от границата на наказателното поле стреля в далечния горен ъгъл. Топката чукна крака на Майкъл Карик и стана невъзможна за Давид де Хеа.

източник: Gulliver/Getty Images

В следващите минути Юнайтед продължи да играе добре като Чех трябваше да се намесва след удари на Патрис Евра и Дани Уелбек, който водеше атаката на „червените дяволи“ в отсъствието на Ван Перси и Рууни.

В самия край на първата част обаче Челси нанесе нов удар по своя съперник. След бърза атака, Рамирес намери Гари Кейхил отдясно, бранителят пък от своя страна с остър пас по земята подаде перфектно към Ето'о. От няколко метра камерунецът засече топката и без проблеми я вкара във вратата на Де Хеа за 2:0.

През второто полувреме гостите излязоха на терена пределно мотивирани да обърнат резултата, но след само 4 минути изходът на двубоя сякаш бе ясен след третия гол на Ето'о. След центриране от корнер, Гари Кейхил засече отлично с глава, а Де Хеа успя да избие от голлинията. Пред вратата обаче дебнеше Ето'о, който стигна до топката и без проблеми я чукна в мрежата за 3:0.

В 78-а минута Хавиер Ернандес намали аванса на домакините. Дани Уелбек се промъкна отдясно и върна назад към Фил Джоунс, който стреля, а Чичарито от близо засече топката, за да я вкара за 3:1.

До края на мача обаче „червените дяволи“ не успяха да направят нещо значимо, а мачът загрубя. Неманя Видич се прибра в съблекалните преждевременно, след като получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Еден Азар. Неговият адаш Неманя Матич пък направи повторен дебют за Челси.

В класирането Челси е на трето място с 49 точки, на 2 зад лидера Арсенал. След седмата си загуба пък Юнайтед остава на седмо място с 37 точки.

Съставите на двата тима:

Челси: Чех, Аспиликуета, Кейхил, Тери, Иванович, Рамирес, Луис, Оскар (68' Микел), Вилиан (86' Матич), Азар, Ето'о (78' Торес);

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел, Еванс, Видич, Евра (51' Смолинг), Карик, Джоунс, Валенсия, Йънг (56' Ернандес), Янузай, Уелбек.