Отборът на Челси се наложи с 4:1 над сборен тим на Малайзия във втората си контрола по време на азиатското турне на „сините“. Тимът на Жозе Моуриньо нямаше никакви проблеми срещу своя противник и след голове на Бертранд Траорe, Кевид Де Брюн, Ромелу Лукаку и Виктор Моузес, записа втори успех по време на лятната си подготовка. В първия си мач лондончани се наложиха с 1:0 над Звездите на Сингха, а голът реализира Лукаку.

Дебют за „сините“ направи вратарят Марк Шварцер, въпреки че започна подготовка по-късно от своите нови съотборници. Лидерът на тима Франк Лампард обаче отново не записа минути на терена.

Траоре откри резултата за Челси още в 6-ата минута, а Кевин Де Брюн увеличи преднината на англичаните след половин час игра. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част, Лукаку направи резултата класически. В 89-ата минута Моузес вкара за 4:0 в полза на Челси, а в ответната атака домакините от Малайзия реализираха почетния си гол в срещата чрез Фадхли Шас.

Следващата проверка за тима на Челси е в четвъртък срещу сборен тим на Индонезия в Джакарта.