Челси загуби с 1:3 от Аякс в контрола, играна в Амстердам. В главен „герой” за „сините” се превърна заместникът на Петър Чех Рос Търнбул, който на практика сам си вкара два гола след ужасяващи грешки.

Първо, в 6-та минута центриране на Джефри Сарпонг отдясно, което не предвещаваше опасност, влезе във вратата на Челси, след като при опита си да улови топката, Търнбул я чукна с ръка в собствената си врата.

В 26-та минута вратарят на Аякс Мартен Стекеленбург шутира топката силно от своята врата, като тя най-вероятно щеше да излезе в аут. Търнбул обаче реши да я улови, но само успя да спре топката на границата на наказателното поле и да я подари на Сием Де Йонг, който вкара на празна врата.

Между двете попадения за Аякс, възстановеният от тежката си контузия Микаел Есиен вкара гол след точен удар от далечно разстояние в долния ляв ъгъл. Търнбул бе заменен на почивката от Енрике Иларио, а Хюн Юк Сук в последната минута оформи крайното 3:1 за холандския гранд.