Националът Николай Бодуров направи своя неофициален дебют за Фулъм при победата с 1:0 в контролната среща срещу турския Ризеспор. Това бе последната контрола на лондончани преди старта на новия сезон в Чемпиъншип.

Бодуров започна в титулярния състав на Феликс Магат и игра 90 минути в контролата, която се проведе в Австрия, където протече по-голямата част от подготовката на наглийския отбор.

28-годишният футболист започна мача като централен защитник, но в течение на срещата влезе в ролята на десен краен бранител.

Най-чистото положение през първото полувреме се откри пред Костас Митроглу, който пропусна да вкара гол във вратата на Ризеспор.

Ризеспор получи правото да изпълни дузпа в 57-та минута, но Джеси Йоронен отрази удара от бялата точка на Ломана Луа Луа.

Победният гол за Фулъм падна в 87-та минута, а негов автор бе Коли Уудроу.