Манчестър Юнайтед направи поредната важна крачка към титлата във Висшата лига, след като успя да победи Съндърланд като гост с минималното 1:0. „Червените дяволи“ изиграха мача от 31-ия кръг изключително икономично и с автогола на Тайтъс Брамбъл инжектираха нова доза напрежение в преследвача Манчестър Сити.

Сър Алекс Фъргюсън заложи предимно на играчи, които имаха по-периферни роли в паузата за националните отбори. Защитата пред Де Хеа бе в състав Александър Бютнер, Неманя Видич, Крис Смолинг и Рафаел, а пред тях като вътрешни халфове започнаха Майкъл Карик и Андерсон. В отсъствието на Уейн Рууни, който не пътува с отбора, атаката бе предвождана от Робин ван Перси и Шинджи Кагава.

Още в четвъртата минута двете остриета бяха близо да открият, след като удар на холандеца бе изчистен пред голлинията , а Кагава не сполучи при добавката и пропусна целта. Активната игра на гостите продължи и в 27-ата минута продължителна самостоятелна акция на Ван Перси отляво завърши с финт и опит за центриране. Топката се отклони от крака на Бардсли, след което и Брамбъл опита да я изчисти, но без да иска, я насочи неспасяемо до лявата греда 0:1.

szólj hozzá: Sunderland vs Manchester United 0:1 Bramble o

Оттук нататък Юнайтед се преориентира към игра на контраигра и предостави инициативата на домакините, които обаче срещаха сериозни трудности при изграждането на атаките си. В 33-ата минута сър Алекс трябваше да направи принудителна смяна заради контузията на Рафаел, който бе заменен от Джони Евънс.

„Черните котки“ обаче бяха прекалено същисани, за да се възползват, а вместо това Ван Перси на два пъти имаше шанс към края на полувремето съвсем да убие интригата. При първия Симон Миноле се намеси с вещина, докато при втория холандецът стреля неточно.

През втората част Съндърланд показаха признаци на съживяване, но отново много трудно стигаха до опасности пред вратата на Де Хеа. Най-близо до гола бе Адам Джонсън в 73-ата минута, но ударът му по тревата премина на метър покрай дясната греда зад замръзналия Де Хеа.

Така Юнайтед събра 77 точки в актива си и поне временно дръпна с 18 точки на Сити. Съндърланд пък е 15-и с 31.