Англия победи с класическото 3:0 южноафриканския тим Платинум Старс в контролна среща преди началото на предстоящия Мондиал.

Въпреки убедителната победа, срещата не бе лесна за „трите лъва”. През първото полувреме и двата тима бяха много равностойни и макар англичаните да откриха резултата чрез Джърмейн Дефоу, Платинум Старс имаха шанс да изравнят от дузпа само четири минути по-късно, но не успяха да я реализират. Едва след попадението на Джо Коул през второто полувреме интригата в мача намаля.

Звездата на Англия Уейн Рууни пък оформи крайното 3:0 в последните минути, след като се възползва от пас на Джеймс Милнър.

Капело реши да използва почти всичките си играчи без контузения Гарет Бари, като единствено Джо Коул изигра цял мач.