С два автогола в края на мача Англия победи Япония с 2:1 в контролна среща играна в Грац, част от подготовката на двата отбора за Мондиал 2010.

В главно действащо лице в проверката се превърна защитникът Маркус Тулио Танака. В 7-а минута той откри резултата в полза на Япония, но в 72-а минута си отбеляза автогол след центриране на Джо Коул и Англия изравни.

Нов автогол, този път отбелязан от Юджи Накадзава в 82-а минута, донесе победата на англичаните.

Франк Лампард пък пропусна дузпа за Англия в 56-а минута.

Преди мача селекционерът на Англия Фабио Капело заяви, че се чувства доволен от работата си и няма намерение да напуска след световното първенство. Италианският специалист има договор с Английската футболна асоциция до 2012 година.

Според информации обаче Капело може да поеме Интер на мястото на напусналия Жозе Моуриньо.

"Мисля, че ще остана тук и след световното първенство", каза Капело.