Националният тим на Англия постигна престижна победа над европейския и световен шампион Испания. В проверка, която бе част от подготовката на двата тима за Евро 2012 година, „трите лъва“ се наложиха с минималното 1:0, а единственият гол в срещата бе дело на капитана в този мач Франк Лампард.

Отборът на Испания, който предварително бе сочен за фаворит, този път не успя да очарова с играта си. От своя страна пък възпитаниците на Фабио Капело прекъснаха негативната си серия от три поредни загуби от „ла футрия“.

Двубоят бе специален и за капитана на Испания – Икер Касияс, който изравни дългогодишен рекорд на Андони Субисарета по брой участия с националната фланелка. И двамата вратари вече имат по 126 мача.

Първото полувреме на мача, който се игра пред близо 90 000 зрители, не предложи много интересни моменти, като положенията пред двете врати почти липсваха.

Единственият гол в мача дойде в 49-ата минута. След центриране от фаул отляво, Дарън Бент надскочи всички в наказателното поле и стреля с глава. Вратарят на гостите Пепе Рейна не успя да играе с топката, тя срещна страничния стълб, мина зад гърба му, а притичалият Франк Ламард просто я довкара в мрежата.

В последните минути на срещата Испания упражни натиск, но въпреки няколкото изгодни ситуации пред Джо Харт, футболистите на Висенте Дел Боске не успяха да реализират.

АНГЛИЯ - ИСПАНИЯ 1:0

(1:0 Франк Лампард 49')

Англия: Харт, Глен Джонсън, Лескът, Фил Ягиелка, Ашли Коул, Уолкът (Даунинг 45), Фил Джоунс (Родуел 57), Паркър (Уокър 84), Милнър (Адам Джонсън 76), Франк Лампард (Гарет Бари 57), Дарън Бент (Уелбек 64)

Испания: Касияс (Рейна 45), Арбелоа, Рамос (Пуйол 75), Жерар Пике, Жорди Алба, Шави (Фабрегас 45), Серхио Бускетс (Торес 64), Шаби Алонсо, Андрес Иниеста (Касорла 75), Давид Силва (Мата 45), Давид Вия