Отборът на Англия завърши 1:1 с Гана в контролна среща, играна на “Уембли”. Африканците успяха да стигнат до хикса в последната минута след гол на Асамоа Гиан.

Англия бе без голяма част от своите звезди, което явно оказа своето влияние. Двубоят бе доста открит и пред двете врати постоянно “вреше и кипеше” като двата отбора можеха да си отбележат и доста повече голове.

В края на първото полувреме резултатът бе открит с първия гол на Анди Керъл за Англия. В основата на попадението бе Ашли Йънг, който хитро намери Стюърт Даунинг. Той подаде към Керъл и нападателят на Ливърпул с мощен удар вкара във вратата на Кингстън за 1:0.

Двубоят отиваше към минимална победа за “трите лъва”, когато в 90-а минута Асамоа Гиан взриви близо 35 хиляди привърженици на Гана, които бяха на този мач на “Уембли” и оформи крайното 1:1. Звездата на Съндърланд нахлу с топката в наказателното поле, преодоля Джулиън Лескът и с прецизен удар вкара покрай Джо Харт за 1:1.

В друга контрола среща Франция и Хърватия завършиха при нулево равенство.

szólj hozzá: En 1-0 Ga
szólj hozzá: En 1-1 Gh