Отборът на Уулвърхемптън Уондърърс победи Бърнли с 2:0 в дербито на нарочените за изпадане от Премиършип отбори. На „Молиню” „вълците” показаха по-голямо желание за победа и добрата им игра бе възнаградена с два гола.

Резултатът бе открит още в 16-та минута, когато добра комбинация на Ебанкс-Блейк, Дойл и Карлисъл достигна до Джарвис, който от наказателното поле стреля към вратата на Йенсен. Стражът изби топката, но тя попадна в Милияш, който без проблеми вкара за 1:0.

Кевин Дойл пропусна отличен шанс за втори гол на Уулвс, но полувремето приключи при 1:0.

5 минути след подновяването на играта обаче преднината за „вълците” беше удвоена. Грешникът Дойл получи топката в наказателното поле, пое на гърди, преодоля Колдуел, след което майсторски вкара във вратата на Йенсен за 2:0.

Със спечелените три точки Уулвърхемптън се изкачи на 12-о място с 19 точки, на 3 пред „опасната” зона. Бърнли остава също с актив от 19, но на 14-о място.