Отборът на Уигън постигна труден успех над „свраките” с 1:0 на своя стадион. Успехът дойде с гол на Райн Тейлър от пряк свободен удар в 40-та минута.

След пропуск на нигериеца Обафеми Мартинс в 12-та минута дошъл след центриране на Деймиън Дъф, домакините започнаха да поглеждат по-често към вратата на Нюкясъл.

Въпреки това гостите пропуснаха дузпа в 30-та минута, отсъдена за нарушение срещу Антоан Сибиерски. Наказателният удар бе пропилян от Нолберто Солано, който би в левия ъгъл и вратарят Филан успя да парира удара.

Десет минути след това домакините отбелязаха единственото попадение в мача, след красиво изпълнен фаул от Тейлър, който вместо да центрира стреля директно в мрежата на Гивън. През втората част домакините се прибраха и пазеха аванса си, а до края на мача гостите не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Победата беше много важна за Уигън, защото с нея те се отдалечиха на шест точки от зоната на изпадащите.