Уигън победи у дома Блекбърн със зрелищното 5:3 в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините поведоха с 3:0 до 37-ата минута с голове на Дени Ландзаат, Маркъс Бент и Пол Шарнър и изглеждаше, че са предрешили мача. Не така обаче смяташе нападателят на Блекбърн Роке Санта Крус, който намали на 3:1 в последната минута на първата част, а с попадения в 50-ата и 61-ата минути оформи хеттрика си и изравни на 3:3, а червен картон получи съотборникът му Брет Емертон.

Маркъс Бент отговори на предизвикателството отправено му от бившия играч на Байерн, отвръщайки с хеттрик с две нови попадения в 66-ата и 81-ата минути за крайното 5:3 в полза на Уигън.

Без контузения Стилиян Петров Астън Вила направи 1:1 при гостуването си на Съндърланд.

В първия мач на новия собственик и президент Бьорголфур Гудмундсон Уест Хем загуби с 0:2 у дома от Евертън, а последният в класирането Дарби Каунти затъна още повече, падайки с 0:1 от Мидълзбро вкъщи.