Стилиян Петров изигра пълни 90 минути за Астън Вила при равенството 0:0 у дома срещу Уест Хем в ранния неделен двубой от Висшата лига.

Вила бе по-активният отбор и усилено търсеше победата, която щеше да изравни по точки тима на Мартин О’Нийл със заемащия четвъртото място Тотнъм и петия Манчестър Сити.

Джанфранко Дзола обаче бе подредил добре чуковете и те не се огънаха под натиска на тима от Бирмингам, който се усещаше през втората част.

В 50-ата минута Джеймс Милнър удари гредата с удар от границата на наказателното поле, а в 61-ата гол на Астън Вила бе отменен заради засада на Джон Карю, който довкара спасена от вратарят Робърт Грийн топка след изстрел на Стюърт Даунинг.

Габриел Агбонлахор имаше шанс да нанесе кинжален удар в 93-ата минута, но Грийн беше на мястото си и прати едната точка в Лондон.

Тимът на Стилиян Петров е на шесто място в Премиършип с 36 точки, докато Уест Хем е 16-и с 19 точки, колкото има и намиращият се в зоната на изпадащите Хъл Сити.