Тотнъм постигна драматична победа като гост на Уест Хем в лондонско дерби от първия кръг на Висшата лига. Двата тима завършиха с по 10 души, след като първо Кайл Ноутън беше изгонен в 29-ата минута, а от отсъдената дузпа Марк Ноубъл не успя да даде преднина на домакините.

Джеймс Колинс от състава на "чуковете" получи набързо два жълти картона през втората част в 54-ата и 63-ата минута и остави съотборниците си в намален състав. Така численото равенство беше възстановено, а в 90-ата минута Ерик Дайър донесе успеха на "шпорите".

Лестър и Евертън не излъчиха победител, завършвайки 2:2. Макгийди и Нейсмит реализираха попаденията за "карамелите", а Улоа и Уууд се разписаха за домакините. УБА и Съндърланд завършиха наравно - 2:2, а минимални победи като гости реализираха Астън Вила и Хъл Сити съответно срещу Стоук Сити и КПР.

По рано през деня Суонси победи Манчестър Юнайтед като гост с 2:1, а от 19:30 часа играят Арсенал и Кристъл Палас.