Отборът на Тотнъм Хотспър постигна изключително важен успех над тима на Хъл Сити в последен мач от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Възпитаниците на Хари Реднап се наложиха с 2:1 като гости и по-този начин се изкачиха с няколко места във временното подреждане. Победата може да се окаже решаваща за „шпорите” в борбата им за оцеляване този сезон.

Резултатът на „Кей Си Стейдиъм” в Хъл бе открит от гостите след 17 минути игра, когато английският национал Аарън Ленън не остави шансове на стража на домакините с удар извън наказателното поле.

Футболистите на домакините успяха да се върнат в мача само десет минути по-късно, когато след груба грешка на вратаря Кудичини най-съобразителен в наказателното поле бе бранителят Търнър.

През второто полувреме и двата тима търсеха победата, но тя в крайна сметка бе постигната от тима на Тотнъм. Решителният гол падна пет минути преди края и бе дело на бранител Джонатан Уудгейт, който засече с глава центриране отляво.

След победата Тотнъм вече се изкачи на 14-та позиция. Отборът на Хъл Сити е на 13-то място.