В мач от 33-я кръг на Премиършип Тотнъм постигна важна победа с минималното 1:0 срещу Нюкасъл като домакин на своя стадион „Уайт Харт Лейн”.

Първото дискусионно положение бе още в 3-та минута, когато Басонг събори Дарън Бент, но съдията Марк Хоусли не свири нарушение.

Домакините поведоха в резултата в 24-та минута, когато Модрич подаде на Роби Кийн, който премина през Басонг и намери Дарън Бент, чиито първи удар бе отразен от Стив Харпър, но при добавката нападателят на Тотнъм не сбърка.

В 34-та минута Майкъл Доусън получи тежка контузия и бе принудително заменен от Хътън.

До края на полувремето Модрич и на два пъти Хъдлстоун можеха да отбележат, но все пак Харпър демонстрира своя рефлекс и отрази опасните положения пред своята врата.

В началото на второто полувреме натискът на домакините продължи и нови пропуски направиха Бент, Кийн и Хътън.

Нюкасъл все пак стигна до гол в 69-та минута, когато Обафеми Мартинс отбеляза гол във вратата на Еурелио Гомес, но той бе отменен, защото нападателят на „свраките” овладя топката с ръка.

До края на мача футболистите на Нюкасъл взеха инициативата, но два сериозни пропуска направи Обафеми Мартинс.

След тази победа Тотнъм се намира на девето място с 44 точки, колкото има и осмият Фулъм, а Нюкасъл е на предпоследната 19-а позиция с 30 точки.