Тотнъм продължава трагичното си представяне в английската Висша Лига. В мач от 22-рия кръг „шпорите” завършиха наравно 1:1 като домакини на Портсмут.

Двубоят на „Уайт Харт Лейн” бе изпъстрен с множество опасности, които обаче бяха спасени от вратарите Еурелио Гомес и Дейвид Джеймс.

През първата част двамата имаха сериозна работа, но въпреки усилията на нападателите на двата отбора, гол не падна.

Резултатът бе открит в 58-мата минута, когато Дейвид Нюджънт пое топката отдясно на границата на наказателното поле и с точен удар по земята вкара в долния десен ъгъл на Гомес.

10 минути по-късно Джърмейн Дефоу изравни с първия си гол във втория си период за „шпорите”. Този гол пък падна именно във вратата на Портсмут, където нападателят играеше до преди две седмици. Английският национал засече от въздуха центриране на Модрич и не остави никакви шансове на Джеймс.

До края на срещата единственото по-интересно положение бе пропиляно от Дарън Бент и така мачът приключи при резултат 1:1.